Availability

We are sorry, there are no rooms available at this accommodation at the moment

En Yakın Müsait Yer ve Fiyat İçin Biz Sizi Arayalım


Türkiye'nin başkenti?

General

Ayder’in en üst noktasında kuş bakışı manzaraya sahip olan tek oteli Doğa Resort , rahat bir otel olarak 2014 yılında açıldı.

Otel önceliği misafirperver, yardımsever ve kaliteli bir servis sağlamaktır. Doğa Resort Otel kurulduğu günden beri kaliteli hizmet anlayışından ödün vermeyerek, her geçen gün kendini yenileyerek, Ayder’in en gözde oteli olmaya adaydır.

Check-in time

14:00

Check-out time

12:00

Cancellation / Prepayment

İptal ve ön ödeme koşulları oda tipine göre farklılık gösterir.

Children and extra beds

Otel her yaştan çocuklara açıktır. Odada mevcut yataklar kullanılıyorsa bir adet 6 yaşından küçük çocuk ücretsiz konaklayabilir. Odada mevcut yataklar kullanılıyorsa bir adet 7 ila 12 yaşındaki çocuk için tahsil edilecek ücretin kişi başı gecelik oda fiyatına oranı % 50 olacaktır. İlave yatakta bir adet büyük çocuk veya yetişkin için kişi başı gecelik EUR 30 ücret uygulanır. Bir odadaki ilave yatak kapasitesi 1 (azami). İlave masraflar otomatik olarak toplam ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında ayrı olarak ödenmelidir.

Pets

Evcil hayvan giremez.

Accepted credit cards

Visa/ Master Cards

Internet

Wi-fi otel genelinde mevcuttur ve ücretsizdir.

Parking

Park yerleri tesise 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Tesise sadece yürüyerek ulaşılabilmektedir. Ücretsiz vale hizmeti sunulmaktadır.

We are sorry, there are no reviews yet for this accommodation.

Ayder Yaylası

Ayder Yaylası

Tarihçe
Ayder hiç bir zaman yayla olarak kullanılmamıştır, Ayder’i Halalılar dinlenme amaçlı kullanmışlardır. Halalılar, Hala Köyünden yaylalarına (Kavrun, Ceymakçur, Paákçur) göç ederken Ayder’de kaplıcada dinlenirler. Araştırmacı Metehan Mollamehmetoğlu Ayderin 1900’lü yıllarda bölge insanı’nın(Halalılar) bir dinlenme yeri olduğunu söyledi. Kaplıcanın geçmişi 1700’lü yılları bulunmaktadır.

Ayder festivali
Başlangıçta Halalılar’ın yazın çayır biçerek(Ĥodoç), büyükbaş hayvanlarının kışlık ot ihtiyacını sağlamak amacıyla kullanılmaktayken, turizm merkezi olmasıyla bu vasfını büyük ölçüde kaybetmiş Pansiyonculuk ve gelen turistlere hitap eden hediyelik eşya mağazaları temel geçim kaynağı haline gelmiştir.

Sports and nature

Sports and natureAyder Yaylası'nda yoğunlukla bahar ve yaz aylarında karların erimesi ile debisi yükselen Fırtına Deresi'nde rafting sporu yapılmaktadır. Gerekli tüm teçhizat ile profesyoneller bu aktiviteye katılmak isteyenlere gerekli hizmetleri vermektedirler. Geçmişi 1700'lü yıllara dayanan ülkemizin sayılı kaplıcalarından Ayder kaplıcaları da Ayder Yaylası gezisinde faydalanılacak Ayder'in sahip olduğu diğer bir çekici tarafıdır. Bölge halkı ve geçmiş dönemlerde yaşamış milletler tarafından uzun yıllardır kullanılan kaplıca modern tesisleri ile ülkenin dört bir tarafından kaplıca severleri buraya çekmektedir.

Nightlife info

Nightlife info

Culture and history info

Culture and history infoÇamlıhemşin İlçesi’nin 16 km. güneydoğusunda bulunan, 1250 m yükseklikteki Ayder Yaylası, birçok konaklama tesisiyle yaz sıcağından bunalanlara doğal bir serinlik sunar. Yayla turizmi için gereken tüm altyapı gereksinimleri karşılanmış olan yayla, zengin flora ve faunasının yanı sıra kaplıcası ile de bölgenin en çok tercih edilen tatil yerlerinden biridir.
Read more