Availability

We are sorry, there are no rooms available at this accommodation at the moment

General

– Doğu Karadeniz’in turizm merkezi olan Ayder Yaylası’nda özel bir konaklama tesisi.

– Rahatlığınız için özenle hazırlanmış odalar.

– Profesyonel ekibimiz amatör ruhu ile Ayder Yaylasında hizmetinizdedir.

– Karadeniz yöresel yemeklerden oluşan menüyü ustaca yorumlayan mutfağımız bulunmaktadır.

– Natura Logde yenilikçi çizgisiyle “insan doğası”na hizmet eden bir anlayıştadır.

NEDEN NATURA? Evet neden “Natura” diye biz de sorduk kendimize?  Doğanın her türlü güzelliği, çetinliği ve iyiliğiyle yaşadığımız bu coğrafyada amacımız insana hizmet etmek ise; neden bu ikisini bir arada düşünmeyelim dedik. Çünkü tamamen doğanın içindeyiz… Çünkü hizmet alanımız insan… Çünkü insanı da doğayı da seviyoruz… Natura Lazcada “insan doğası” demek. Temel noktamız kendi ana dilimiz oldu ama birçok dilde NATURA insan doğası anlamına gelmektedir. Sanırım bu yüzden “Natura” kelimesi tam da bizim aradığımız isim oldu.Ayder Natura Lodge’a adım attığınızda artık şehir dışında olduğunuzu fark ediyorsunuz. En yakın yerleşim yerinden 1 saat uzaktasınız. Çevreniz alabildiğine yeşil, karşınızda mükemmel bir şelale manzarası, sis yaklaşıp uzaklaşarak çeşitli oyunlar yapıyor. Huzur, dinginlik, yenilenme, dinlenme, tazelenme gibi kavramların anlam kazandığı yere, Ayder Natura Lodge tesislerine hoş geldiniz. 21 oda ve 52 yatak kapasitesine sahip olan Natura Lodge; her türlü konfora sahip geniş banyolu odaları; toplantı, yemek ve davetler için 55 m2’lik çok amaçlı salon alanı; doğada olmanın tadını çıkaracağınız 100 m2’lik açık alan düzenlemeleri ile sizlere hizmet veriyor. Stres, gürültü ve kirlilikten uzak Natura, muhteşem doğası ve yüksek standartlı hizmet kalitesi ile benzersiz bir deneyim sunuyor.

Neden LODGE ? “Loç” diye okunur. İngilizce konuk evi, misafir evi, dağ evi anlamındadır.

Şimdi “Natura Logde” adını alan bu tesiste tüm samimiyetimizle size hizmet vermek için bir ekip oluşturduk. Buradan sizlere de “aramıza hoş geldiniz” diyoruz…

Check-in time

14:00

Check-out time

12:00

Cancellation / Prepayment

İptal ve ön ödeme koşulları oda tipine göre farklılık gösterir.

Children and extra beds

Odada mevcut yataklar kullanılıyorsa bir adet 6 yaşından küçük çocuk ücretsiz konaklayabilir. Odada ilave yatak için yer yoktur.rı oda tipine göre farklılık gösterir.

Pets

Evcil hayvan giremez.

Accepted credit cards

Visa/ Master Cards

Internet

Wi-fi otel genelinde mevcuttur ve ücretsizdir.

Parking

Otopark alanı mevcuttur.

We are sorry, there are no reviews yet for this accommodation.

Ayder Yaylası

Ayder Yaylası

Tarihçe
Ayder hiç bir zaman yayla olarak kullanılmamıştır, Ayder’i Halalılar dinlenme amaçlı kullanmışlardır. Halalılar, Hala Köyünden yaylalarına (Kavrun, Ceymakçur, Paákçur) göç ederken Ayder’de kaplıcada dinlenirler. Araştırmacı Metehan Mollamehmetoğlu Ayderin 1900’lü yıllarda bölge insanı’nın(Halalılar) bir dinlenme yeri olduğunu söyledi. Kaplıcanın geçmişi 1700’lü yılları bulunmaktadır.

Ayder festivali
Başlangıçta Halalılar’ın yazın çayır biçerek(Ĥodoç), büyükbaş hayvanlarının kışlık ot ihtiyacını sağlamak amacıyla kullanılmaktayken, turizm merkezi olmasıyla bu vasfını büyük ölçüde kaybetmiş Pansiyonculuk ve gelen turistlere hitap eden hediyelik eşya mağazaları temel geçim kaynağı haline gelmiştir.

Sports and nature

Sports and natureAyder Yaylası'nda yoğunlukla bahar ve yaz aylarında karların erimesi ile debisi yükselen Fırtına Deresi'nde rafting sporu yapılmaktadır. Gerekli tüm teçhizat ile profesyoneller bu aktiviteye katılmak isteyenlere gerekli hizmetleri vermektedirler. Geçmişi 1700'lü yıllara dayanan ülkemizin sayılı kaplıcalarından Ayder kaplıcaları da Ayder Yaylası gezisinde faydalanılacak Ayder'in sahip olduğu diğer bir çekici tarafıdır. Bölge halkı ve geçmiş dönemlerde yaşamış milletler tarafından uzun yıllardır kullanılan kaplıca modern tesisleri ile ülkenin dört bir tarafından kaplıca severleri buraya çekmektedir.

Nightlife info

Nightlife info

Culture and history info

Culture and history infoÇamlıhemşin İlçesi’nin 16 km. güneydoğusunda bulunan, 1250 m yükseklikteki Ayder Yaylası, birçok konaklama tesisiyle yaz sıcağından bunalanlara doğal bir serinlik sunar. Yayla turizmi için gereken tüm altyapı gereksinimleri karşılanmış olan yayla, zengin flora ve faunasının yanı sıra kaplıcası ile de bölgenin en çok tercih edilen tatil yerlerinden biridir.
Read more