General

BİR KAFKASYA MASALI

SVANETİ – MESTİA – MARTVİLİ – KUTAİSİ

19-22 EYLÜL 2019

1.Gün:           Trabzon – Rize – Batum – Mestia

Turumuzun başlangıç noktası olan Trabzon’dan 09.00 da hareket ediyor, saat 10,00 da Rize’ye ulaşıyoruz. Serbest zaman için 1 saatlik molanın ardından Sarp Sınır Kapısına doğru hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlayıp Batum’a geçiyor, yemek molası ve serbest zamanın ardından saat 15.00 da Batum’dan ayrılıyoruz. Poti – Zugdudi güzergahından yaklaşık 4 saatlik yolculuğumuz sonrasında Mestia ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Öğle Yemeği: Ekstra – Batum New Ship

Akşam Yemeği: Otelde

Konaklama: Mestia 3*- 4* Otel Konaklama

Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 550 km

2.Gün:           Svaneti / Mestia

Sabah kahvaltımızın ardından kasabada kısa bir yürüyüşümüz olacak. Sonrasında gezimizin ilk durağı olan Hastvali bölgesine hareket ediyoruz. Teleferik ile Hastvali tepesine çıkara, seyir terasından Svaneti bölgesini doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Svaneti müze gezisi ve geçireceğimiz serbest zamanın ardından öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası kalan vaktimizi orta çağdan günümüze kadar uzanan görkemli Svan kuleleriyle ünlü Mestia kasabasında geçireceğiz. 25 mt ye kadar uzanan kuleler ve etrafında rehberimizin önderliğinde yapacağımız yürüyüşler esnasında en güzel fotoğrafları çekme imkanımızda olacak. Günün yorgunluğunu kasabada kahvemizi içerek atabiliriz.

Öğle Yemeği: Ekstra – Rehberimizin önereceği bir yer

Akşam Yemeği: Mestia kasabası – Rehberimizin önereceği bir yer

Konaklama: Mestia 3*- 4* Otel Konaklama

Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 100 km

3.Gün:           Zugdidi – Martvili – Tskaltubo – Kutaisi

Sabah kahvaltımızın ardından Mestia’dan ayrılıyoruz, yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz sonrası Dünyanın en yüksek 6. Barajı olan eşsiz manzarasıyla Enguri barajı gezimizi yapıyoruz.  Ardından Zugdidi şehrine hareket ediyor, burada Dadiani sarayı ve şehir gezilerimiz olacak. Alacağımız öğle yemeğimizin sonrasında Martvili’ye hareket ediyoruz. Dünyanın en güzel kanyonlarından biri olan Martvili kanyonu gezimiz yaklaşık 3 saatimizi alacak. Gezimiz sonrası Tskaltubo şehrine hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Öğle Yemeği: Ekstra – Rehberimizin önereceği bir yer

Akşam Yemeği: Ekstra – Rehberimizin önereceği bir yer

Konaklama: Kutaisi 3*- 4* Otel Konaklama

Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 330 km

4.Gün:           Sataplia – Kutaisi

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrasında gezimize; Gürcistan’ın gezilebilen en büyük mağarası olan Prometheus mağarası ile başlıyoruz. İçinde çok büyük göllerin ve nehirlerin yer aldığı mağara gezimiz klasik müzik eşliğinde yaklaşık 2 saat sürecek.  Ardından Sataplia park alanına geçiyoruz. Dinozor ayak izlerinde bulunduğu bölgede adeta tarih öncesine yolculuğumuz olacak. Sırasıyla; Mağara, Cam Teras ve Müze gezimizi tamamlayıp öğle yemeği için Kutaisi şehrine gidiyoruz. Yemek sonrası sırasıyla Kutaisi Meydanı, Kolkheti fıskiyesi, Unesco Dünya kültür miras listesinde yer alan ünlü Bagrati katedrali gezilerimizi yaptıktan sonra Batum’a hareket ediyoruz. Bulvarda serbest olarak vaktimizi değerlendirdikten sonra Sarp sınır kapısına hareket ederek gümrük işlemlerimizi yapıyor, ….  Rize ve Trabzon’da turumuzu sonlandırıyoruz

Öğle Yemeği: Ekstra – Rehberimizin önereceği bir yer

Akşam Yemeği:  Ekstra – Rehberimizin önereceği bir yer

Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 400 km

İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat: 1350 TL

Tek kişi Konaklama Farkı: 300 TL

07-11 Yaş Çocuk Ücreti: 850 TL (her iki ebeveyni ile birlikte olmak kaydıyla)

0-6 Yaş Çocuk Ücretsiz

** Son Model Araçla Ulaşım

** 2 Gece Mestia’da 3*& 4* Otelde Konaklama

** 1 Gece Kutaisi veya Tskaltubo 3 veya 4 Yıldız

** Otelde Alınacak Kahvaltılar

** Gezimiz Boyunca Rehberlik Hizmetleri

** Türsab Seyahat Sigortası

** Aracımızın İçerisinde İkramlar

Türk vatandaşları Gürcistan’ a pasaport,  yeni TC kimlik kartıyla giriş yapabilirler. Eski TC kimlik kartları 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren yurt dışına çıkışlarda kullanılmayacaktır.

 

Available departures

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

En Yakın Müsait Yer ve Fiyat İçin Biz Sizi Arayalım


We are sorry, there are no reviews yet for this tour.