General

BURSA – ÇANAKKALE – ESKEHiR

19–23 HAZİRAN 

 1.GÜN 19 HAZİRAN ÇARŞAMBA

Turumuz, 13.00’da acentemizin önünden vereceğimiz uygun molalarla ilk gezi durağımız olan Çanakkale’ye hareket edecek. 

2.GÜN 20 HAZİRAN PERŞEMBE   / ÇANAKKALE – TARİHİ GELİBOLU YARIMADASI – AYNALI ÇARŞI
08.00 Otelimiz de alacağımız kahvaltımızın ardından arabalı vapurla Gelibolu yarımadasına(Ecebat’a) hareket ediyoruz. Tarihi yarımadada profesyonel rehberimizin eşliğinde sırasıyla Kilit Bahir, Seyit Onbaşı Anıtı, İngiliz Anıtı, Şehitler Abidesi, Türk Şehitliği, Anzak Koyu, 57. Piyade Alayı Şehitliği Conk Bayırı, Mehmetçik Anıtı gezilerimiz olacak. Öğle yemeğimizi önceden hazırladığımız kumanyalarla yedikten sonra arabalı vapurla Çanakkale’ye geçip, dillere destan olan Aynalı ÇarşıÇimenlik Kalesi, Nusrat Mayın Gemisi gezilerini yapacağız. Ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. Yemek sonrası sahil gezisi yaparak, Troia filminde kullanılan meşhur Truva Atını görme şansımız olacak. 

3.GÜN: 21 HAZİRAN CUMA / BURSA – EMİR SULTAN – ULUCAMİ – TOPHANE – CUMALIKIZIK

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Bursa’ya hareket ediyoruz. 3,5 saatlik bir yolculuğumuzun ardından Bursa şehir gezimize başlıyoruz. Bursa’nın panoramik görüntüsünün en iyi izlenebildiği yer olarak bilinen Tophane’ye gidiyoruz. Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi ile devletin ikinci sultanı Orhan Gazi’nin türbelerini, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve 1906 yılında yapılmış olan altı katlı Bursa Saat Kulesi gezilerini yapıp, Bursa’nın meşhur İskender Kebabı’nı tatmak için restoranımıza geçiyoruz.(Ekstra) Öğle yemeğinden sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.  Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden olan ve Yıldırım Beyazıd tarafından yaptırılmış Ulu Cami’ye gidiyoruz. Bu gezimizin ardından, geçmişten günümüze ipek ürününün en güzel merkezlerinden olan Koza Han’a gidiyoruz. Alışveriş için serbest zamanımız olacak. Ardından otelimize yerleşiyoruz.

4.GÜN: 22 HAZİRAN CUMARTESİ   / ESKİŞEHİR – ODUNPAZARI – PORSUK ÇAYI

Uyandırma ve kahvaltımızın ardından İlk durağımız Cumalıkız olacak. 700 yıllık mimarisiyle Osmanlının bize bıraktığı bu tarihi doku ruhumuza dokunacak. Ardından Eskişehir’e hareket ediyoruz. Eskişehir’i tanımaya tarihi Odun Pazarından başlıyoruz. 19. Yy Osmanlı ahşap mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Konakların arasında uzanan Arnavut kaldırımlı sokaklarda yürüyüş yapıyoruz. Öğle yemeği molamız sonrası Türklerin Ahşap tavan oymacılığındaki hünerlerini sergiledikleri Osmanlı evini geziyor ve kentin 19. yy daki ilk el sanatları çarşısı olan Atlıhan’a gidiyoruz. Atlıhan’ın gezilmesi sonrasında Yerli ve yabancı 50 ye yakın çağdaş cam sanatçısının eserlerinin bulunduğu müze Cam müzesi, Nusret mayın Gemisi, Bandırma Vapuru ve Savarona gemisinin maketlerinin sergilendiği Cumhuriyet Müzesi, Karikatür Müzesi ziyaretlerimizin ardından turumuz sona eriyor. Vereceğimiz uygun molalarla Rize’ye doğru yola çıkıyoruz.

Rize’ye varışımız 23 Haziran Pazar günü öğlen saatlerinde olacak..

 

İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Ücret: 850 TL

6-11 Yaş Arası Çocuk Ücreti:  550 TL (Her iki ebeveyni yanında kalmak kaydıyla)

 PAKET FİYATA DAHİL HİZMETLER

  • Geziler Boyunca Otobüs İle Ulaşım
  • Feribot ve Köprü Geçiş Ücretleri
  • 1 Gece Çanakkale’de 3* Otelde Konaklama
  • 1 Gece Bursa’da 3* Otelde Konaklama
  • 2 Sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam Yemeği
  • Çanakkale, Bursa ve Eskişehir Gezileri
  • Gezilerde Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  • Araç İçerisinde Sıcak, Soğuk, Kek v.b. İkramlar
  • Türsab Seyahat Sigortası
  • Edfa Turizm Refakati

Available departures

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

En Yakın Müsait Yer ve Fiyat İçin Biz Sizi Arayalım


Türkiye'nin başkenti?

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.