General

19-23 Kasım 2019 Uçaklı Gap Turu

KESİN HAREKETLİ

1.GÜN 19 KASIM SALI

Trabzon – Adana – Gaziantep Kalesi – Gaziantep Çarşıları

11.30’da Trabzon Havalimanı İç Hatlar Gidiş kapısında buluşuyoruz. PEGASUS kontuarında check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra 12.55 Trabzon-Adana uçağı ile yolculuğumuz başlıyor. (Uçak saatlerinde oluşabilecek rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir.) Adana’ya varışta bizleri bekleyen tur aracımız ve rehberimiz ile buluşuyoruz. Düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında “Gazi” unvanı alan Gaziantep’ e hareket ediyoruz. (Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculuk) Gaziantep’ e varışımızın ardından yapacağımız yürüyüşle pek çok tarihi han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısına ulaşıyoruz. Verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz 600 yıldır kahvehane geleneğini sürdüren ve ülkemizdeki en eski kahvehanelerden biri olan Tahmis Kahvesinde melengiç kahvesinin tadına bakabilirler. Serbest zamanda “ben daha çok yer görmek istiyorum’’ diyenler bu konuda rehberimizden yardım alabilirler. Serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Öğle yemeği: Adana (EKSTRA)

Akşam yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü şeklinde fiyata dâhil

Konaklama: Şirehan Otel

Yaklaşık mesafe: 250 km(uçuş mesafesi hariç)

 

2.GÜN 20 KASIM ÇARŞAMBA

Zeugma Mozaik Müzesi – Halfeti – Şanlıurfa – Balıklı Göl

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası gezimize dünyanın en zengin mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun doğudaki en önemli kentlerinden biri olan Zeugma’dan çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzeden sonra Antep çarşılarında serbest zamanımız olacak. Antep gezimiz sonrasında ‘siyah gül’ denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde gezintiye çıkıyoruz. Halfeti’de alacağımız öğle yemeğimizin ardından Urfa’ya hareket ediyoruz. Urfa gezimize sırasıyla; Halil-ül Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Peygamber’in doğduğuna inanılan mağara gezilerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz..(Dileyen misafirlerimiz akşam yemeklerini otelde alabilir veya yöresel eğlence Urfa Sıra Gecesine katılabilirler.)(EKSTRA)

Kahvaltı: Otelde açık büfe şeklinde fiyata dâhil

Öğle yemeği: Rehberimizin tavsiyesi ile açık büfe veya set menü şeklinde – EKSTRA

Akşam yemeği: Otelimizde veya rehberimizin tavsiyesi ile bir restoranda SIRA GECESİ- EKSTRA

Konaklama: Şanlıurfa Urhay Otel (Tarihi Taş Konak)

Yaklaşık gidilecek mesafe: 240 km

 

3.GÜN 21 KASIM PERŞEMBE

Harran – Göbekli Tepe – Şanlıurfa Müzesi – Diyarbakır

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya bağlı, ismi “yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz ve gezimize ilk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran yerleşkesinde; Harran Üniversitesi(Ulu Cami), kervansaray ve Harran Karınca Evleri olarak da bilinen kümbet evlerini görerek başlıyoruz. Öğle yemeği için verilen serbest zamandan sonraki durağımız yaklaşık on iki bin yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin bilinen ilk tapınağı olan Göbeklitepe olacak. On iki bin yıla yaklaşan yaşıyla dünya arkeoloji ve medeniyetleşme tarihini alt üst eden Göbeklitepe’nin henüz çok az bir kısmı açılmış durumdadır. Buna rağmen neolitik çağın hac merkezi kabul edilen Göbeklitepe’nin hikâyesini rehberimizden dinlerken büyüleneceksiniz. Gezimizin ardından konaklama üzere Diyarbakır’a hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Otelde açık büfe şeklinde fiyata dâhil

Öğle yemeği: Rehberimizin tavsiyesi ile açık büfe veya set menü şeklinde – EKSTRA

Akşam yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü şeklinde fiyata dâhil

Konaklama: Diyarbakır New Garden Hotel

Yaklaşık gidilecek mesafe: 290 km

 

4.GÜN 22 KASIM CUMA

D.Bakır Surları – On Gözlü Köprü – Hasan Paşa Hanı – Mardin – Kasımiye Medresesi – Deyrülzafaran Manastırı

Sabah kahvaltı sonrası Çin Seddi’nden sonra dünyanın en uzun surları olan meşhur Diyarbakır kalesi surlarını keşfe çıkarak başlıyoruz. Kitabeleri, mimarisi ve büyüklüğüyle dünyanın en önemli tarihi yapılarından olan surların üzerinde tarihe doğru eşsiz bir yolculuk yapıyoruz. Gezimize Dicle Nehri üzerinde yer alan, Mervanoğlu devrinde Diyarbakır hükümdarı Nizamüddevle Nasr tarafından 1065 yılında yaptırıldığı bilinen On Gözlü Köprü’yü görerek devam ediyoruz. Hasan Paşa Hanı ve Dört Ayaklı Minare gezilerimizin ardından Mardin’e hareket ediyoruz. İlk durağımız Artuklu mimarisinin başyapıtlarından Kasımiye Medresesi olacak. Mardin Ulu Camii görülmesi ardından Mardin çarşılarında kendinizi kaybedeceğiniz bir gezintiye çıkıyoruz. Ardından bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Deyrülzafaran Manastırı gezimizde Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane ve “Kutsalların Kutsalı” anlamına gelen Kuduşkudşin (Patriklerin Mezarlığı) bölümünü de gördükten sonra bir sonraki durağımız Mezopotamya Ovası’nın görüntüsüyle büyüleneceğiniz.

Kahvaltı: Otelde açık büfe şeklinde fiyata dâhil

Öğle yemeği: Rehberimizin tavsiyesi ile açık büfe veya set menü şeklinde – EKSTRA

Akşam yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü şeklinde fiyata dâhil

Konaklama: Yay Grand Otel

Yaklaşık gidilecek mesafe: 140 km

 

5.GÜN 23 KASIM CUMARTESİ

Dara Harabeleri – Midyat Devlet Konuk Evi – Mor Gabriel Manastırı – Hasankeyf – Batman

Otelde alacağımız kahvaltının ardından doğunun efesi diye anılan Dara antik kentine gidiyor, tarihin derinliklerine dalıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik gezintimiz sonrasında Midyat’ a hareket ediyoruz. İlk durağımız birçok diziye mekân olan Midyat Konuk Evi olacak. Ardından Midyat çarşılarında serbest zamanımız olacak. Sonraki durağımız; dünyanın ayakta duran en eski Süryani Ortodoks manastırı olan Mor Gabriel Manastırı’ nı geziyoruz. Tarihi Manastır ziyaretimiz sonrası Hasankeyf’e hareket ediyoruz. (2010 yılında yaşanan toprak kayması neticesinde tehlike arz ettiğinden, ilgili bakanlık tarafından kaleye çıkış yasaklanmıştır) Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak olan bu kente gelirken Uzun Hasan’ ın Oğlu Kör Zeynel Türbesi ve bir dönemler Anadolu’daki en büyük köprü olan fakat şu anda kalıntılarını görebildiğimiz Taş Köprüyü görüyoruz. Sonrasında Yeni Saray, Mağaralar, Darphane, Zekât Kuyusu, Tılsımlı Kapı, Gözcü Kulesi, Büyük Saray, Zindan ve El-Rızk Camii gezilerimizi yapıyor ve Batman’a hareket ediyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında havaalanına hareket ediyoruz..

Kahvaltı: Otelde açık büfe şeklinde fiyata dâhil

Öğle yemeği: Rehberimizin tavsiyesi ile açık büfe veya set menü şeklinde – EKSTRA

Akşam yemeği: Batman Serbest

Yaklaşık gidilecek mesafe: 230 km

 

İki Kişilik Odalarda Kişi Başı: 1950 

Tek Kişi Konaklama Farkı: 500 

Çocuk: 0-2 yaş ücretsiz / 2-12 yaş: 1450 

 • PEGASUS ile Gidiş Uçak Bileti
 • THY ile Dönüş Uçak Bileti
 • 4 Gece 4 ve 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama
 • Lüks Araçlarla Ulaşım
 • 5 Gün Çevre Gezileri
 • 4 Kahvaltı 3 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Araç İçi İkramlar

 • Öğle Yemekleri (Kişi Başı Yaklaşık 40₺)
 • 1 Akşam Yemeği (Sıra Gecesi) (Kişi Başı Yaklaşık 80₺)
 • Müze Giriş Ücretleri
 • Halfeti Tekne Turu (Kişi Başı Yaklaşık 15₺)
 • Kişisel Harcamalar

Önemli Bilgiler;

1) Geziye katılacak bütün misafirlerimiz T.C kimlikleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
2) Gezimiz dahilinde uçak ve otobüs ulaşımı olacağından rahat kıyafetler ve yürüyüş ayakkabılarının giyilmesi, 4 gece konaklama olacağından kıyafetlerin buna uygun hazırlanması önerilir. (Gezi tarihi yaklaştığında hava şartları misafirlerimize ayrıca bildirilecektir)
3) Valizlerimiz ve benzer eşyalarımız uçuş kurallarına göre hazırlanmalı, kesici vb eşyalar yanımızda bulundurulmamalıdır.
4) Kesin kayıt yaptırıp, listeye ismini yazdıran misafirler, en geç 2019 Ağustos ayı içerisinde ön ödeme, kalan ödeme için, Eylül 2019 sonuna kadar makbuz karşılığında yapmaları gerekir. Bu şartlar içerisinde misafirlerimiz ödeme şekillerini kendileri belirleyebilir. (Uçuşlarda isim listesi için önemli)

*Uçak biletlerinden doğan farklar fiyatlara yansıtılabilir.

 

 

Available departures

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

En Yakın Müsait Yer ve Fiyat İçin Biz Sizi Arayalım


Türkiye'nin başkenti?

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.