General

HEMŞİN RÜYASI

2 Gece – 3 Gün

(Her Hafta Cuma-Cumartesi-Pazar)

1.Gün Cuma

Sabah 09.00 Rize şehir merkezinde bulunan acentamızın önünde buluşuyoruz. Bulutların ülkesi olan Hemşin yaylalarına doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Hemşin Akyamaç şelalesi olacak. Yaklaşık yarım saatlik orman içi yürüyüşümüzün ardından şelaleye ulaşıyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz. Kısa bir dinlenme sonrasında rotamızı Badara Yaylasına çeviriyoruz; Kaçkar dağlarının o karlı zirveleri bize kucak açıyor. Badara yaylasının keyfinden sonra başka bir masal olan Gito yaylasına hareket ediyoruz. Gito yaylasında bizi muazzam bir yayla havası ve manzarası karşılıyor bulutlara doğru süzülen bir salıncakta sallanıyoruz. Konaklamamızı yaylada yapıyoruz.

2.Gün Cumartesi

Sabah erken saatte kalkıp yayla havasında kahvaltımızı yaparak 2. Günümüze başlıyoruz. İlk durağımız Şimşir ormanları olacak. Muhteşem endemik yapıya sahip orman gezintimizin ardından Çat köyüne doğru yola çıkıyoruz. İlk fotoğraf ve dinlenme molamızı Çat (çilanç) köprüsünde veriyoruz. Ardından Çat köyüne tırmanıyoruz ve köyün o enfes manzarasından Gito Yaylasını selamlıyoruz. Bu dünyanın cenneti olarak adlandırılan Elevit Yaylasına yola çıkıyoruz. Öğle yemeği için yaylada mola veriyoruz. Fotoğraf ve yayla içerisinde vakit geçirmek için serbest zaman veriyoruz.  Çiçek kokularına ve manzaraya doyarak konaklama için otele geçiyoruz.  Otele yerleşme ve dinlenme

3.Gün Pazar

Kahvaltımızı sonrası ilk durağımız Zilkale oluyor, Çamlıhemşin sınırları içerisinde bulunan Zilkale bir savunma kalesi olarak tahmini 14. Yy ait olduğu düşünülmektedir. Zilkale gezimizin ardından Şenyuva Köyü (Çinçiva) ve tarihi Çinçiva Köprüsü ziyaretlerimiz olacak. Fotoğraf ve seyir için burada 30 dk mola veriyoruz. Konumu ile nefes kesen, olmazsa olmazlardan fırtına deresi boyunca rafting macerası için yola çıkıyoruz. Raftingden sonra dünyaca ünlü Çayeli lale lokantasında öğle yemeği için mola veriyoruz. Turumuzu sonlandırmak üzere dönüşe geçiyoruz.

İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat: 990 TL

Tek Kişi Konaklama Farkı: 250 TL

– Konforlu Araç İle Ulaşım (Rize Kalkışlı)
– 2 Gece Otel Konaklaması
– 2 Sabah Kahvaltısı
– Araç İçi İkramlar
– Tüm Çevre Gezileri
– Profesyonel Rehberlik Hizmeti
– Seyahat Sigortası
– Bol Huzur ve Doğa

 

Available departures

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

En Yakın Müsait Yer ve Fiyat İçin Biz Sizi Arayalım


Türkiye'nin başkenti?

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.