General

KAPADOKYA – IHLARA VADİSİ 

 

Doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine gitmek üzere 20 Nisan Cuma akşamı Rize Edfa Turizm önünden 18.30’da yola çıkıyoruz. Yaklaşık 12 saat sürmesi planladığımız yol güzergahımız uygun molalarla olacak..

Toplam Kat Edilecek Mesafe:  Yaklaşık 1000 km

1.GÜN

GÖREME PANORAMA – GÜVERCİNLİK VADİSİ – ÜÇHİSAR KALESİ – ÜRGÜP – ÜÇ GÜZELLER PERİ BACALARI  – PAŞABAĞ – ZELVE – DERVENT  – TÜRK GECESİ
Sabah saatlerinde Avanos’a ulaşıyor, kahvaltımız için mola veriyoruz. Serpme köy kahvaltımızın ardından ilk durağımız Rahipler Vadisi (Keşişler Vadisi) olarak da bilinen PAŞABAĞ VADİSİ olacak. Şapkalı peri bacalarının sıklıkla küçüklü, büyüklü enteresan örneklerini görebileceğiniz bir yer olan bu vadiyi, rahipler ve din adamları kayalara oydukları odalarda inzivaya çekilmek için kullanmışlardır. İkinci durağımız, ZELVE ören yeri. Üç vadiden oluşan Zelve ören yeri, peribacalarının en yoğun olduğu yerdir. Ardından peri bacalarının deve şeklini almasıyla ünlenen ve hayal vadisi olarak da bilinen DEVRENT VADİSİ’ni geziyoruz. Fotoğraf molamız sonrasında Ürgüp’e hareket ediyoruz. Ürgüp ‘e gelip sütte kavrulmuş kabak çekirdeğinin ve yöreye özgü baklavanın tadına bakmamak olmaz deyip NATUREL KURUYEMİŞ’ DE alışveriş molası veriyoruz. Bu alışveriş molamız sonrası Asmalı Konağı geziyor, fotoğraf çekimlerimizin ardından öğle yemeğimize geçerken yolumuz üstündeki ÜÇ GÜZELLER PERİ BACALARI için kısa bir mola veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından GÜVERCİNLİK VADİSİ ‘nde panoramik fotoğraf çekimlerimiz için mola verip, ONYX TAŞ ATÖLYESİ’NDE ustaların ellerinde bölgeye has çok değerli taşların nasıl işlendiğini izleyip Kapadokya bölgesinin zirve noktası olan ÜÇHİSAR KALESİ’ne çıkıyoruz. Bu kale aynı zamanda bölgedeki en yüksek peri bacasıdır. Yeni durağımız kahve molası vereceğimiz GÖREME PANORAMA’da bulunan SALKIM TEPESİ. Buradaki enfes manzara eşliğinde, bir taraftan fotoğraf çekmeye diğer taraftan çayınızı yudumlamaya doyamayacaksınız.

Türk Gecesi: 4-4,5 saat süren bu eğlence, sema gösterileriyle başlayıp, bütün yörelerden gelen halk oyunu ekiplerinin sahne almasıyla, şarkı, türküyle devam edip, dans ve dansöz gösterileriyle son bulur ve alkol sınırlaması yoktur. (Ekstra)

Kahvaltı: Otelimizde

Akşam Yemeği: Otelde Veya Nevşehir’de

Konaklama: Rose Valley House

Toplam Kat Edilecek Mesafe:  90 km 

 

 2.GÜN

BALON TURU – IHLARA VADİSİ – KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ – AVANOS – KIZILIRMAK

*Balon turuna katılmak isteyen misafirlerimiz güneşin doğuşuyla birlikte yola çıkacaklar.

07.00’ye kadar balonla gezdikten sonra saat 08.00’de otele dönüyoruz.

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından bugün ki ilk durağımız düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği, bir mühendislik harikası olan KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ olacak. Sonrasında Melendiz ırmağının oluşturduğu, içerisinde kaya kiliselerin ve güvercinliklerin olduğu 14 km uzunluğunda, yaklaşık 100 – 120 m yüksekliğindeki Ihlara Vadisine gideceğiz. Ihlara Vadisinde yapacağımız yürüyüşte Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini gezeceğiz. Buradaki gezimiz ve fotoğraf molamızın ardından sonraki durağımız bölgenin en köklü çömlekçilerinden CHEZ-ALİ ÇÖMLEKÇİLİK olacak. Burada, bölgedeki ve ülkemizdeki çömlekçilik tarihini dinleyip bir taraftan yapılışını canlı izledikten sonra, dileyen misafirlerimizin alışveriş yapmasının ardından son durağımız Avanos olacak. Kızılırmak üzerinde bulunan meşhur sallanan köprüyü geçerek şehrin her iki yakasını gezebileceğiz. 18:00 gibi, akşam yemeği ve konaklamanın da olduğu otelimizde oluyoruz. Dileyen misafirlerimizle bölgenin ünlü eğlencesi Türk Gecesi’ne gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü

Öğle Yemeği: Melendiz Deresi Üstünde

Akşam Yemeği: Nevşehir Köfteci Ramiz

Toplam Kat Edilecek Mesafe:  1000 km

 

3.GÜN 

AMASYA – YEŞİLIRMAK

Uyandırma ve kahvaltımızın ardından Kapadokya programımız sona erdirerek bölgeye veda ediyoruz. Dönüş yolculuğumuzda yine göreceğimiz yerler var. İlk durağımız Yeşil Irmağın kenarında kurulu olan, ünlü Kral Kaya mezarlarının bulunduğu şehzadeler şehri olarak bildiğimiz Amasya olacak. Öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra Irmak kenarında vaktimizi serbest olarak değerlendiriyor, bolca hatıra fotoğrafı çekebiliyoruz. Amasya gezimiz sonrası Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun’da Bandırma vapurunu ziyaret edip yolumuza devam ediyoruz. Ordu Sağra fabrikası ve Giresun Fiskobirlik’te vereceğimiz kısa molalarla gece 23.00 sularında Rize’ye ulaşıyoruz. Yeni seyahat planımız için buluşmak umuduyla, Hoşçakalın..

 

İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyatımız:  790 TL

SNG Oda Farkı: 250 TL

   

** Gezi Boyunca Ulaşım

** 2 Gece Rose Valley House Butik Otelde Konaklama

** Otelde Alınacak 2 Kahvaltı + Yol Güzergahında 1 Kahvaltı

** Otelde Alınacak 2 Akşam Yemeği(veya dışarıda)

** Kapadokya Gezisi İçin Rehberlik Hizmeti

** Bireysel Seyahat Sağlık Sigortası

** Gezi Boyunca Araç İçerisinde Sıcak, Soğuk ve Çeşitli İkramlar

** Edfa Turizm Refakati

 

   

** Yolda Alınacak Yemekler ve Öğle Yemekleri

** Müze ve Ören Yeri Girişleri

   

Balon Turu: Profesyonel rehber eşliğinde, şahıs ismine ait sigorta, mini kahvaltı ve güneşin doğuşuyla unutulmaz anlar için balonla yolculuk..

Türk Gecesi: Bütün bölgelerden halk danslarının sunulduğu eğlence gecesi.(detaylar rehberimiz tarafından sunulacak)

MÜZE KART, MÜZE ÖREN DETAYLARI

Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Müze Kart + (Bakanlığa bağlı tüm müzelere 1 yıl boyunca ücretsiz ve sınırsız giriş sağlar)  Toplam bedeli Tam: 50,00 TL Sarı basın kartı, 65 Yaş üzeri ve 7/17 yaş konuklarımız kimlik ibraz etmek kaydı ile ücret ödemeyecekler.

Asmalı Konak 3 TL, Göreme Açık Hava Müzesi 30 TL, Kaymaklı Yer Altı Şehri 25 TL

Not: Program akışı rehberimiz tarafından programda yazılan her yeri görmek kaydıyla değiştirilebilir.

Yanımızda mümkün olduğu kadar az ve rahat kıyafetler almamız iyi olacaktır.

Yola çıkmadan hava durumuna göre önceden yağmurluk vb kıyafet konusunda bilgi verilecektir.

Balon yolculuğuna katılmayı düşünen misafirlerimiz, sabahın ilk saatlerinde soğuk olan havadan dolayı kalın kıyafetler bulundurması gerekir.

   

19-22 Nisan 2019 (Doldu)

06-09 Haziran (Kayıt Açık)

Available departures

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

En Yakın Müsait Yer ve Fiyat İçin Biz Sizi Arayalım


We are sorry, there are no reviews yet for this tour.