Genel

KARS – ERZURUM

1.GÜN: CUMARTESİ    ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ – KARS ŞEHİR MERKEZİ

Sabah 06.00 da Rize merkezde acentemiz önünden hareket ediyoruz. Hopa-Artvin güzergâhından kısa molalarla yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuz sonunda Çıldır gölüne ulaşıyoruz. Çıldır gölü etrafında hatıra fotoğraflarımızı çektikten sonra Kütük Ev Restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimiz ardından UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dâhil edilen Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Bakımsızlık ve terk edilmişliğine rağmen hala görülmeye değer bir yer. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami’ni gezdikten sonra Ermenistan’ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Kars şehir merkezine hareket ediyoruz. Kars Kalesi ve On iki havariler kilisesini ziyaretlerimiz ardından şehir merkezinde serbest zamanımız olacak. İsteğe bağlı akşam yemeğinin ardından otele yerleşiyoruz. 

2.GÜN: PAZAR DOĞU EKPRESİ İLE ERZURUM – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESESİ – YAKUTİYE – PALANDÖKEN

Sabah kahvaltısının ardından Doğu Ekpresine binmek için hareket ediyoruz. Sabah 08:00 Treni ile Erzurum yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 5 saat süren yolculuğumuzun ardından Erzurum’a varıyoruz. İsteğe bağlı öğle yemeğimizin ardından turumuza başlıyoruz(Çağ Kebabı Önerilir). Doğu Anadolu’nun en büyük kenti Milli mücadele, milli birlik ve bağımsızlık hareketinin temelinin atıldığı kentimiz Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. ilk durağımız Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat’ın kızı olan Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanlarından Padişah Hatun tarafından yaptırılmış olma ihtimalinden dolayı “Hatuniye Medresesi” de denilen Çifte Minerali Medreseyi geziyoruz. Ardından sırasıyla, Ulu Camii, Yakutiye Medresesini görüyoruz. Hava şartlarına göre yapacağımız Palandöken gezimizin ardından Rize’ye hareket ediyoruz. 

Kişi Başı Fiyat: 425 TL

FİYATA DAHİL HİZMETLER
– Konforlu Araç İle Ulaşım(RİZE Kalkışlı)
– Kars Şehir Merkezinde 1 Gece Konaklama(Kahvaltı Dahil)
– Araç İçi ikramlar
– Tüm Çevre Gezileri
– Doğu Ekspresi Kars-Erzurum Arası Tren Bileti
– Profesyonel Rehberlik Hizmeti
– Seyahat Sağlık Sigortası

Not: Yolculuğumuz Rize-Artvin üzerinden olacak. Gezi günü yol durumuna göre güzergah değişikliği yapılabilir. Dönüş güzergahımız ise Erzurum Ovit Tüneli üzerinden olacak. 

  • 20-22 Ocak 2019 (Kapandı)
  • 15-17 Şubat 2019 (Kapandı)
  • 01-03 Mart 2019 (Kapandı)
  • 15-17 Mart 2019 (Kapandı)
  • 23-24 Mart 2019 (Kayıt Açık)

  • 06-07 Nisan 2019 (Kayıt Açık)

Mevcut kalkışlar

Maalesef şuan bu turda müsait yer bulunmamaktadır.

Üzgünüz, bir yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?