General

MOR YAYLA – YEDİGÖLLER KAMPI

Rize İkizdere ilçesinde bulunan Mor Yaylanın adını belki de ilk kez duyuyorsunuzdur fakat ömrünüz boyunca asla unutamayacağınızın garantisini verebiliriz. Erzurum Rize sınırında kalan Mor Yayla, Karadeniz’ de YEDİGÖLLER BÖLGESİ olarak da bilinir. Bu kamp faaliyeti 2 gün sürecektir; birinci gün Cimil Yaylası ve bölgede bulunan şelaleler ikinci günse rüya bölgesi Mor yayla ve Yedigöller. Bu kampta Karadeniz’ in bakir kalmış yüzü ile tanışacaksınız.

1.GÜN:
Rize’den hareket ederek İyidere’den yukarı İkizdere ilçesine varıyoruz. Burada kısa bir mola ve kamp için alışverişlerimizi yapıyoruz. ilçe merkezinde bulunan Manle Şelalesini ziyaret ediyoruz ve Tron vadisinden tırmanmaya başlıyoruz. Rotamızın üzerindeki Hostaval ve Cimil şelalelerinde fotoğraf molası veriyoruz. Kamp yapacağımız CİMİL yaylasına varıyoruz. Cimil Yaylası Karadeniz bölgesinde kültür olarak oldukça mikro endemik özellikler taşıyan bir bölgedir. Kamp rehberimiz gün içerisinde size Cimil Yaylasının tarihi ve kültürü hakkında bilgilendirme yapacaktır. Kampımızı kurarak birinci günü sonlandırıyoruz.

2.GÜN:  
Kahvaltı akabinde çadırlarımızı toplayıp yola çıkıyoruz. İkizdere ilçe merkezine 22 kilometre mesafede bulunan yayladan tekrar ilçe merkezine iniyoruz. Erzurum- İspir karayolundan Ovit Tüneline girmeden dış yoldan devam ediyoruz. Oldukça keyifli manzaralar bizi bekliyor. Ovit (Dağbaşı) gölünü seyir için 15 dakikalık bir yürüyüş yapıyoruz. Mor Yayla için kaldığımız yerden devam ediyoruz biraz zorlu ve meşakkatli bir yolculuğun arkasından o mükemmel, cennet manzara ile karşı karşıya kalıyoruz. İrili ufaklı göller, sanki hayalmişçesine yayla çiçekleri ile bezenmiş bir ortam; ikinci gün kampımızı bu bakir cennette kuruyoruz. Gecenin içine ateş başı sohbetlerimizle huzur karışıyor.

3.GÜN:
Kahvaltının ardından kampı toplayıp artık dönüş yoluna başlıyoruz. Kamp bilincini ve felsefesini incelikleri ile anlamaya çalışarak doğu Karadeniz’in keşfedilmemiş bu yaylalarını görmek, zaman geçirmek sizleri fazlası ile mutlu edecektir. Edfa Turizm olarak yeni ve farklı kamp rotalarında görüşmek dileği ile DOĞA İLE KALIN, DOĞADA KALIN..

 

KİŞİ BAŞI ÜCRET: 380 ₺ (Kendi kamp malzemeleri ile gelenler için)

Çadır+uyku tulumu+mat kiralama ekstra: 150 ₺ 

   

-Lüks Ve Konforlu Ulaşım
-Araç İçi İkramlar
-Rehberlik Hizmeti
-Huzurlu ve Güvenli Bir Kamp Deneyimi

Available departures

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

En Yakın Müsait Yer ve Fiyat İçin Biz Sizi Arayalım


We are sorry, there are no reviews yet for this tour.