General

ŞAVŞAT KAMP PROGRAMI

Masal diyarı, yavaş yaşamın tescilli noktalarından biri olan Şavşat sizi derinden etkileyecek. Kendinizi daha önce bu bölgelere neden gelmediğiniz konusun da sorgulayacaksınız. Uçsuz bucaksız doğanın içinde kendinizi hiç olmadığı kadar taze ve yenilenmiş hissedeceksiniz. 

1.GÜN:
Rize merkezde bulunan acentemizin önünde hareket için toplanıyoruz. Muhteşem bir rota için yola çıkıyoruz. İlk durağımız Borçka’ nın sınırlarında yer alan ‘Odun Ateşinde Çay’ da kısa bir mola veriyoruz. Çaylarımızı içtikten sonra Artvin merkezinden Hatilla Vadisi Milli Parkında bulunan cam seyir terasına doğru yol alıyoruz. Hatilla deresinin o muazzam manzarası sizi büyüleyecek. Burada seyir ve fotoğraf için verdiğimiz aradan sonra yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Artvin’den Şavşat Karagöl yaklaşık 1 saat sürüyor. Yol manzaralarımız tarifi mümkün olmayacak kadar güzel ve özel oluyor. Göle ulaşmadan özel bir yer olan Cevizli Köyündeki Tibet Kilisesini fotoğraflamak ve seyretmek için Cevizli köyüne sapıyoruz, buradaki fotoğraf molasından sonra çamlarla kaplı Şavşat Karagöl’e varıyoruz. İlk gün kampımızı Karagöl de kuruyoruz.

2.GÜN:
Sabah gözümüzü doğada açıyoruz ve çadırlarımızı topluyoruz. Kahvaltı için Şavşat Yavuzköy’ de bulunan Şavşat Evi’ ne gidiyoruz. Burada enfes bir kahvaltıdan sonra yürüyerek seyir terasından Yavuzköy’ ü seyrediyoruz. Şavşat ilçe merkezinden alışverişimizi yaparak kamp yapacağımız Balıklı Gölüne devam ediyoruz. Daha bakir daha el değmemiş bir yolun kıyısında doğanın tüm halini gözlemliyor ve hissediyoruz. Kamp ateşi gecemizi ve sohbetimizi aydınlatıyor ve ikinci günün sonuna geliyoruz.

3.GÜN:
Kuş sesleri ve gün ışının o ilk çadıra değdiği anda artık son günümüze doğru yola koyuluyoruz. Çadırlarımızı toplayarak önce Ardanuç Kalesi sonra Cehennem Deresi kanyonunu geziyoruz. Dolu dolu 3 günün ardından dönüş yoluna başlıyoruz. Turumuz Rize merkezde son buluyor. 

Kendi kamp malzemeleri ile katılanlar için kişi başı: 440 ₺

Çadır+mat+uyku tulumu (ekstra): 150 ₺ 

   

– Rehberlik Hizmeti
– Ulaşım
– Araç İçi İkramlar
– TURSAB Zorunlu Sağlık Sigortası
– Milli Park Giriş Ücretleri
– Sınırsız Soru Sorma Hakkı 🙂

Available departures

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

En Yakın Müsait Yer ve Fiyat İçin Biz Sizi Arayalım


Türkiye'nin başkenti?

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.