Genel

1 Gece Otel Konaklamalı  Tiflis  Tur Programı

 1.GÜN:  RİZE – SARP – BATUM

                Seyahatimiz 18.30’da Rize Edfa Turizm önünden başlıyor. Yaklaşık 1,5 saatlik Sarp yolculuğumuzun ardından gümrük işlemlerini yapıyor ve Batum sahiline doğru ilerliyoruz. Gezi boyunca rehberimizin bilgilendirmesiyle lazım olacak kadar Gürcü para birimi(GEL) Lari alıyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra, Batum’un görsel meydanlarından Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı ve Tiyatro Meydanlarını geziyoruz. Batum Bulvarındaki su, ışık ve müzik gösterilerini de izleyerek vaktimizi gece 24.00’a kadar serbest olarak değerlendirip başkent Tiflis’e hareket ediyoruz. (gece yolculuğu)

2.GÜN: ESKİ TİFLİS – RUSTAVELİ – ŞARDENİ – MTATSMİNDA – NARİKALE – METHEKHİ

 Sabah erken saatlerde başkent Tiflis’e ulaşıyoruz. Alacağımız açık büfe kahvaltı ve kısa bir dinlenme molamızın ardından gezimize başlıyoruz. İberia Krallığı döneminde Tiflis’in isim babası olan Kral Vahtang Gogasali tarafından 5. yy’da kura nehrinin iki yakasında kurulan her yanı tarih kokan, mimari eserler ve anıtlarla dolu başkent Tiflis’i keşfedeceğimiz bu günde ilk olarak ünlü Sameba Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından panoramik olarak Mtatsminda Kilisesi, Metekhi Kilisesi, Sioni Katedrali, Trinity Katedrallerini göreceğiz. Rehberimizin önderliğinde eski Tiflis’te yapacağımız yürüyüşle kültürü yakından görüyor, Osmanlı hamamı ve Osmanlı camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Rustaveli Bulvarı, barış köprüsü gezilerimiz olacak. Alacağımız öğle yemeğinin ardından Nari Kalesi ve Gürcistan’ın anası heykelini görmek üzere teleferikle Tiflis’e hakim olan tepeye çıkıyoruz. Burada hatıra fotoğraflarımızı çekip, bir süre şehir manzarasını seyredeceğiz. Vernisaj pazarını da gezip alacağımız hediyelik eşyalardan sonra TV kulesi olarak bilinen Mtatsminda tepesine çıkıyoruz. Avrupa’nın en büyük dönme dolaplarından birinde içinde bulunduğu oyun parkı ve çevresinde vaktimizi geçiriyoruz.  Yoğun geçen günümüzün sonuna doğru otelimize yerleşip bir süre dinleniyoruz. Şehri ışıklar içinde görebileceğimiz panoramik şehir turu ve özgürlük meydanı gezilerimizin ardından yine kura nehri kıyısında kurulu nezih Gürcü restoranında canlı müzik eşliğinde akşam yemeğimizi, Gürcü halk oyunlarının muhteşem gösterileri eşliğinde alıyoruz.

3.GÜN: TİFLİS – MTSKHETA – GORİ – ZESTAFONİ – BATUM

         Sabah otelimiz terasında alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Bugün ilk durağımız; Gürcistan’ın tarihi başkentlerinden biri olan Tiflis’e yarım saat mesafedeki Mtskheta şehri olacak. Tarih kokan ve kültürel özelliğini günümüze kadar korumayı başaran tarihi çarşıda yerel halkın sattığı Gürcü kültürünü yansıtan bir çok hediyelik eşya alma imkanımız oluyor. Ardından her ikisi de Unesco dünya mirası listesinde yer alan 6. yy eseri Jvari ve 11.yy eseri Svestitskhoveli Manastırı gezilerini yapıyoruz. Mtskheta gezimizin ardından dönüş yolculuğumuz başlıyoruz.  Khaşuri üzerinden Gürcistan’ın en uzun tüneli olan Rikoti tünelini geçerek batı Gürcistan’a ulaşıyoruz. Zestafoni şehrinde vereceğimiz kısa bir dinlenme ve yemek molamızın ardından Satmtredia ve Kobuleti şehirleri üzerinden Batum’a ulaşıyoruz. Sarp sınır kapısında yapacağımız gümrük işlemlerimizin ardından Türkiye’ye geçerek seyahatimizi sonlandırıyoruz.

 • Kişi Başı Fiyatımız: 550 TL 
 • Tek Kişi Konaklama Farkı: 120 TL

FİYATA DAHİL HİZMETLERİMİZ

  Lüks Araçlarla Ulaşım
  1 Gece Konaklama
  1 Sabah Kahvaltısı
  Çevre Gezileri
  Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  Araç İçerisinde İkramlar
  Seyahat Sağlık Sigortası
  Edfa Turizm Refakati

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

   • Yurtdışı Çıkış Harç Ücreti
   • Gezi Boyunca Alınacak Yemekler

GEREKLİ BİLGİLER: 

   • Gürcistan’a Geçişler Kimlik Ya Da Pasaportlarla Sağlanmaktadır.(Kimliklerin Eski Veya Yırtılmış Olmaması)
   • 18 Yaşından Küçük Çocuklar Muvafakatname Veya Pasaportla Geçiş Yapabilir.
   • Gezi 1 Gece Konaklamalı Olacağından Yanımızda Rahat Ve Uygun Kıyafet Ve Yürüyüş Ayakkabıları Bulundurulması Önerilir.
   • Misafirlerimiz Ara Yemekler İçin Yanlarında Yaptıkları Kek, Poğaça Gibi Araç İçerisinde Koku Yapmayacak Yiyecekler Bulundurabilir.

NOT: Tur programına rehberimiz tarafından hava, yol vb. şartlardan dolayı değişiklikler yapabilir. Sınır kapılarındaki durumlara göre giriş- çıkışlar değiştirilebilir.

ÖNEMLİ NOT:  TÜRK VATANDAŞLARI GÜRCİSTAN A PASAPORT , ESKİ veya YENİ TC KİMLİK KARTIYLA GİRİŞ YAPABİLİRLER ESKİ KİMLİKLE GİRİŞ YAPACAK MİSAFİRLERİMİZİN  KİMLİK KARTLARININ DEĞİŞİM TARİHİNİ DOLDURMAMIŞ OLMALARI SOĞUK MÜHÜRÜN  ELLE TUTULUR GÖZLE GÖRÜLÜR OLMASI KİMLİĞİN TAHRİP  VE RESMİN  ESKİ OLMAMASI GEREKİYOR

KESİN HAREKETLİ TUR TARİHLERİ

22-24 Mart 2019 (Kayıt Açık)

29 Nisan – 1 Mayıs 2019 (Kayıt Açık)

Mevcut kalkışlar

Maalesef şuan bu turda müsait yer bulunmamaktadır.

En Yakın Müsait Yer ve Fiyat İçin Biz Sizi Arayalım


Üzgünüz, bir yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?